Leden 2013

Knihy trochu jinak

12. ledna 2013 v 11:05 | Date tree
Chtěla bych vás poprosit o váš názor..

Rozhodla jsem se pořídit si elektronickou čtečku knížek. Chtěla bych se vás zeptat na nějaké zkušenosti s ní.
Od mnoha lidí jsem slyšela jen pozitivní ohlasy: nekazí se tolik oči ani neunavují, ale hlavně..větší praktičnost oproti knížkám.

Proto bych byla ráda abyste mi pod článek napsali nějaké názory či vaše zkušenosti:)

Your Date tree

Den ve znamení Richarda III.

10. ledna 2013 v 21:21 | Date tree |  Diary
Dnešní den byl ve znamení Richarda třetího - byla jsem na něm v divadle.
Já jsem tak trochu divadlový maniak, když se mi něco líbí můžu na to jít i několikrát a ještě nikdy jsem v divadle neusnula. Dnešní den by se měl vyhlásit jako státní svátek protože ano, hádáte správně - poprvé jsem to 'zalomila' v divadle.
Takovou nudu jsem opravdu nezažila.. Už před tím mi mnoho lidí říkalo že to není dobré představení a já jim nevěřila, protože to už mi říkali o mnoha představeních. Nutno podotknout že jsem na něm byla ve Východočeském divadle, jelikož v provedení jiných divadel, například v Klicperově v Hradci Králové je to prý velmi povedená inscenace.
Děj jsem nepochopila, nejspíš něco jako jak ovládnout říši a dosáhnout čeho chci, jelikož pouze v jedné jediné scéně dokázala žena (jméno mi uniklo) otočit z nenávisti v lásku.. tomu říkám opravdová přesvědčivost.
Opravdu toto divadlo nedoporučuji. Pokud chcete vidět něco v podání východočeského divadla, zajděte určitě na muzikál Chicago či teď zde bude probíhat - jako každoročně - GRAND Festival smíchu kde hostují i jiná divadla a všem pardubičákům i z blízkého okolí rozhodně doporučuji zajít, pokud chcete nezdravý přísun smíchu:)

Jelikož mám předplatné na tento rok tak vám přinesu zprávu z dalšího představení. Mělo by to být 12.2. Holky z kalendáře tak se nechme překvapit:)

Your Date tree

Den třetí

8. ledna 2013 v 19:47 | Date tree |  10 dní
Den třetí je ve znamení osmi způsobů jak získat moje srdce, což je pro mě trochu těžší téma jelikož to sama pořádně nevím, takže se bojím že se to zvrhne například v to, co požaduju od protějšku tak uvidíme:)

1. Umění rozesmát mě
Ten člověk mi rozhodně musí umět zlepšit i ten nejhorší den.

2. Musí vědět co mám ráda
Chápu že je to těžké, ale zrorvna u mě se to dá vypozorovat a nemám nic proti tomu když se mě na to zeptá:)

3. Nesmí se za mě stydět
To mi přijde tak nějak jako samozřejmost, přece nebudu s někým chodit když se za něj stydím, ne?

4. Musí být originální
Nesnáším stereotyp a nudu ve vztahu:)

5. Umět mě překvapit
Souvisí tak trochu s předchozím bodem.:)

6. Musí si pamatovat kdy máme výročí
Kamarádka po prázdninách přišla do školy a ukazovala nám že od přítele dostala řetízek a naušnice k výročí.. tohle opravdu nepotřebuju:) bohatě mi stačí když si vzpomene, donese mi třeba jeden tulipán který mám tak strašně ráda a ani to by nemusel.. jen chci aby ten den jsme byli spolu a užili jsme si ho:)

7. Nesmí chodit kolem horké kaše
Nechci přítele který místo slova sex začne řikat "No víš co myslim, taková ta věc, no, splynutí dvou lidí, chápeš co myslím" tohle kdyby mě začal řikat zeptám se ho jestli je normální;)

8. Upřímnost
Pokud se mu na mně něco nelíbí tak chci aby mi to řekl a já se to pokusila změnit.

Asi jsem sklouzla k tomu co jsem předpovídala, ale co.. já když začnu s někým být tak úplně moje srdce nemá, až během vztahu se začnu do něj zamilovávat a to moje srdce si získává čím dál tím víc, právě těmito osmi body:)

Den druhý

7. ledna 2013 v 19:26 | Date tree |  10 dní
Druhý den je ve znamení devítí faktů o sobě. Tak jdeme do toho :P

1. Miluju čokoládu
.. fakt úplně neskutečně, mohla bych jí jíst od rána do večera. Mým životním cílem je jíst stále čokoládu a nepřibírat! :D

2. Nesnášim kočky.
.. ne jako že by mi vadily, ale já se jich bojim. Jakmile nějakou vidim tak mě chytá panika. Už několikrát jsem kvůli ní nestihla autobus, jelikož mi seděla uprostřed cesty. Sice se mi na pohled moc líbí, mají moc krásná kukadla, ale jde z nich vážně strach!

3. Miluju tanec
.. samozřejmě mojí srdcovou záležitostí je jazz, ale ať už to jsou společenské, latinskoamerické, street, hip hop, scénický, limon, je to jedno. Jsem vděčná za každý den který jsem zdravá abych mohla tancovat, je to něco co mě strašně dobýjí energií:)

4. Nemám facebook
.. nedávno jsem si ho zrušila a můžu to jen a jen doporučit. Od té doby mám mnohem víc času, nikdo mě neštve, nekoukám na ty tisíce pomluv které tam lítají tam a zpět a opravdu, VŮBEC MI NECHYBÍ!:)

5. Baví mě matika
.. už jsem se setkala s mnoha lidmi kteří se mě ptali jestli jsem psychicky v pořádku:D i když mi poslední dobou vůbec nejde, fakt mě baví:P

6. Chci procestovat svět
.. strašně mě baví cestovat ale jaksi na to nejsou finanční prostředky. Byla jsem v těch klasických turistických destinacích jako Řecko, Itálie, Chorvatsko, Egypt. Za co jsem ale fakt ráda že jsem jela se školou do Skotska přes Belgii, což je město čokolády a jak jste si mohli všimnout už v prvním bodu fakt čokoládu miluju:D

7. Strašně ráda fotím
Jo, fakt mě to baví:) hrozně moc bych si jednou chtěla zařídit fotografický ateliér, klidně třeba ve svém domě z jedné místnosti, vydělat si na to pouze focením:)

8. Mým nejoblíbenějším číslem je 13
.. 13 je pro mě něčím významná. Možná tím že jí nikdo nemá rád a proto mi jí bylo líto když jsem byla mladší. Každopádně na základce jsem byla 13.ve třídním výkazu, 13.jsem skončila na biologické olympiádě, 13. jsem byla na svém prvním a posledním závodu v orienťáku a mohla bych pokračovat:) prostě už je to moje číslo:)

9. Nemám sourozence
.. a ani nevíte jak moc mě to štve! Naši nikdy další dítě nechtěli a vzhledem k tomu že teď jsou i rozvedení tak už asi spolu mít dítě nebudou. Možná i tohole je ten důvod proč chci mít jednou velkou rodinou, být bez sourozence je vážně nuda.. jak ráda bych se s někým dělila o své věci, vážně by mi to nevadilo! Není fajn být navždy jedináčkem!:(

Tak zase jste se toho o mně dozvěděli o něco víc, chci zůstat v co největší anonynimitě, proto jsem tam napsala spíše takové obecnější věci;)

Den první

6. ledna 2013 v 18:49 | Date tree |  10 dní
O celém projektu se můžete dočíst ZDE. Teď ale už k samotnému článku.. Den první je ve znamení deseti věcí které bych ráda řekla deseti různým lidem:) dlouho jsem o tom přemýšlela a z mnoha lidí jsem jich vybrala dejme tomu těch 10.

1. svému příteli že ho miluju

To je člověk který se ke mně nikdy neotočí zády, jak se říká "přijde když ostatní odejdou" je to úžasný člověk, jsem hrozně ráda že ho mám:) Každý den mi dodává odvahu jako nikdo že všechno zvládnu.

2. mamče že jí za všechno hrozně moc děkuju

Vychovávala mě jak nejlépe mohla, i když to často neměla lehké:)

3. své nejlepší kamarádce že i přes všechny hádky je ona ta se kterou si strašně moc rozumím

I když je někdy strašně sarkastická, odsekávačná a zpomalená tak je to jedna z nejbližších osob v mém životě.

4. Mojí učitelce ze základky ať je stále taková jaká je

Nejmilejší osoba jakou jsem kdy potkala. Jen jí vidím, mám úsměv na tváři, dobýjí jakousi energií. Je pro mě velkým vzorem.

5. Mojí bývalé trenérce ať se nám vrátí zpátky
Tančila jsem ve skvělé skupině se skvělým kolektivem. Loni nám ale trenérka oznámila že se rozhodla odstěhovat. Už půl roku jsem pořádně netančila a začíná mi to opravdu dost chybět. Kdybyste někdo věděl o nějakém tanečním semináři tak prosím dejte vědět:)

6. Mému dědovi aby tam na mě počkal a držel mi vedle sebe místo
Děda mi zemřel když mi byly tak 4 roky. Mám na něj ale jen skvělé vzpomínky a i mamka o něm mluví v nejlepším světle, o to víc je mi líto že jsem ho pořádně nepoznala. Teď nesmím zlobit abych se za ním dostala do nebe, protože tak zlatý člověk jako on jít do pekla nemohl! :P

7. Justinu Biebrovi, že ho obdivuju za to jak je silný
Nemyslete si že ho mám ráda, vážně se mi nelíbí jak zpívá a ani se mi nelíbí jeho písničky. Obdivuju ho ale že má stále sílu pokračovat dál v tom co ho baví přesto že se do něj pořád navážejí nějací lidé. Tohle už jsem totiž zažila taky a vím jak jsem z toho byla špatná.

8. Panu prezidentu Václavu Klausovi, že po amnestii se cítím mnohem bezpečněji
O jeho dokonalé amnestii, kdy 20 000 kriminálníků pustil a oni jen co vyšli ven tak dost z nich už zase pochytali a zavřeli zpátky. Opravdu, teď jen čeká kdo odkud na mě vyběhne s nožem abych mu dala peněženku..

9. Lidem v Africe aby věřili v lepší zítřky
Dobře, není to jen jeden člověk ale je to jedna věc kterou bych jim chtěla vzkázat. Jestli někdy budu mít finanční možnost, rozhodně bych si chtěla adoptovat nějaké dítě z Afriky. Na základce jsme si jednoho černouška adoptovali a na jeho první školně jsme každý přispíval 20,- což nikoho nezabilo a další roky jsme na něj dávali vytěžené peníze ze sběru papíru. Kdyby to takhle udělala každá škola tak to nikomu nic neudělá a zachrání se tak několik dětí.

10. Režiséru Madagaskaru že děkuju za prodloužení života
Napadlo mě to možná proto, že na něj zrovna koukám:D

Blogujeme

5. ledna 2013 v 22:06 | Date tree
Toto není projekt, ale spíš seriál.

Rozhodla jsem se psát o ostatních blogách které mě nějak zaujmou. Můžete se zde pod blog hlásit a já si poté vyberu některé blogy o kterých bych chtěla napsat a s jejichž majiteli bych chtěla udělat rozhovor. Určitě se přihlašte, za zkoušku nic nedáte, budu ráda:)

Napište pod článek:
- Přezdívka
- Adresa blogu
- O čem blog je
- Jak dlouho ho máte
- mail nebo nějaký rychlejší kontakt abych s vámi mohla udělat rozhovor:)

Těším se na vaše blogy,
Your Date tree

O co go?

5. ledna 2013 v 12:07 | Date tree |  10 dní
ZDE jsem narazila na poněkud zajímavý projekt. Pokud se mi to povede a bude mě to bavit tak bych se poté pustila do dalšího.. ale nepředbíhejme:)

Tady jsou témata:
Den první - Deset věcí, které bys v tuto chvíli chtěla říct deseti různým lidem.
Den druhý - Devět faktů o tobě.
Den třetí - Osm způsobů, jak získat tvé srdce.
Den čtvrtý - Sedm věcí, nad kterými často přemýšlíš.
Den pátý - Šest věcí, o kterých si přeješ, abys je nikdy nebývala udělala.
Den šestý - Pět lidí, kteří pro tebe hodně znamenají (bez jakéhokoliv pořadí).
Den sedmý - Čtyři věci, co tě dokážou znechutit.
Den osmý - Tři věci, které tě vzrušují.
Den devátý - Dva obrázky, které vystihují tvůj život v tuto chvíli a proč.
Den desátý - Jedna zpověď.

Pojďte do toho taky, můžeme si navzájem porovnávat co kdo ten dne napsal a alespoň se o sobě navzájem dozvíme něco víc:)

Your Date tree


Prvně ale vlastně po několikáté

5. ledna 2013 v 2:17 | Date tree |  Diary
Píšu sem prvně, ale vlastně úvod nového blogu píši již po několikáté..

Nikdy jsem neměla vytrvalost psát blog, jelikož než na něj začali chodit nějací návštěvníci přestalo mě bavit že si píši jen tak pro sebe a to byl jeden z důvodů proč jsem chtěla někoho 'po svém boku'.. říkala jsem si "Když sem budeme psát dvě, bude mi blbý se na ní vykašlat takže to tu bude šlapat" a pak jsem si uvědomila jednu věc. Nepotřebuju spoluadminku, potřebuju lidi, kteří si blog budou číst. Budu ráda když ke mně budou chodit milí blogeři, navzájem si budeme číst články a dělit se o naše zážitky.

A proto.. budu moc ráda když se na můj blog budete vracet, budete mi sem psát připomínky co se vám líbí a nelíbí, o čem chcete abych psala.:)

Your Date tree :*