Červen 2013

Filip Topol

30. června 2013 v 11:49 | Date tree |  Téma týdne
Dovolte mi, začít citátem z filmu Básníci: "Příběhy začínají a končí. Lidé se scházejí a rozcházejí. Někdo se narodí, někdo umře. A tak to jde pořád do kola."
Upříně, tohoto muže jsem poznala až právě díky ostatním blogům, které o něm napsali. Dozvěděla jsem se spoustu informací stažených z tetičky wikipedie, ale takový blog já opravdu nechci. Nemůžu o něm napsat ani řádku, to by mohl pouze někdo z jeho blízkých a vzhledem k tomu, že jsem ho do dneška ani neznala, nebudu zřejmě tím pravým člověkem.
Tématem týdne ale je, řekla bych, jelikož nedávno zemřel. A to je téma, pravda, poněkud depresivní, ale takové, o kterém bych si už troufla napsat pár řádek.
S první smrtí někoho blízkého jsem se setkala zhruba ve čtyřech letech, kdy zemřel můj děda. Jediná vzpomínka, kterou na něj mám, je ta, kdy ležel už velmi nemocný na gauči v ložnici a já se přes něj natahovala pro věci, co měl za sebou na opěradle. Ani nevím, jestli je ta vzpomínka skutečná, nebo jsem si jí vysnila, ale jinak si ho nepamatuji. Další smrtí byla babiččina fenka jezevčíka, která neměla lehký život. Někomu se to může zdát směšné, ale u babičky jsou sousedi, kteří nám dělají jen naschváli. Dalo by se říct, že je to jako z Homolkových, ale v mnohem horší variantě. Babička mi vyprávěla, že jednou Betynka štěkala v zimě na dvorku a oni aby jí umlčeli, chrstli na ní studenou vodu. Celou promrzlou jí pak babička odnesla domů a dlouho se z toho dostávala.
O jarních prázdninách zemřela na infarkt moje matikářka ze základky. Učitelka, která nám celý druhý stupeň dělala ze školy peklo, ale na níž jsme všichni vzpomínali ještě na střední. Například chlapec, co u ní měl 4 je teď nejlepším ze třídy. Ve čtvrtek jsem byla na slavnostním vyřazování její třídy a byl to doslova doják. Měli to moc pěkně zakomponované v jejich proslovu a společně jsme na ní zavzpomínali.
A poslední smrt.. nedávno, dejme tomu týden zpátky, zemřela asi osmnáctiletá dívka, se kterou jsem jezdila každé ráno do školy. Sedla do auta s klukem, který jel jako blázen, vybourali se a ona byla na místě mrtvá.
Jak už ale bylo napsáno hned v úvodu - 'někdo se narodí, někdo umře' - je to koloběh života a každý by si měl užívat na plno každého dne. Doufám, že jsem vám tímto textem nepřivodila negativní náladu.

Mějte se pěkně a užívejte si prázdniny,
Your Date tree

Píši si

30. června 2013 v 10:23 | Date tree
Zde můžete najít to, co jsem napsala. Ať už jako zadání, které jsme dostali ve škole, co jsem psala do nějaké soutěže, nebo téma, o kterém se mi chtělo jen tak psát.
Doufám, že se fám budou texty líbit:)
Your Date tree

Asi to byl osud

29. června 2013 v 21:40 | Date tree |  Diary
Tak jo, přiznávám se.. na tenhle blog jsem zapomněla.
Asi téměř každá blogerka to zná - těžké začátky, mnohé neúspěchy, miliony založených blogů, na které potom už nic nepřidává.
Včera jsem rušila všechny mé staré blogy a na tehle jsem zapomněla. Asi to byl osud, jelikož dneska jsem si chtěla nějaký založit a FAKT na něj něco psát.. rozhodla jsem se totiž udělat nějaký zvrat ve svém životě a řekla bych, že blog bude nejlepším útěkem od reality.
Začínají prázdniny a já po tom, co jsem se na ně těšila cleý rok, bych se nejradši vrátila zpátky do školy. NEKAMENUJTE MĚ! Nevím proč, ale doma mě to nebaví. Celé prázdniny mám plné, tak to třeba bude časem OK a za chvíli budu naopak naštvaná, že už končí. Kdo ví...
Zběžně jsem tak koukala, co jsem sem přidávala za články a nemohu se nevyjádřit k tomu defacto nejnovějšímu z nich. E-book jsem si koupila značky NOOK a jsem s ním spokojená. Sice mi místo s podsvícením přišel bez a i přes ostatní výhody, kvůli který jsem si ho pořídila a které nemá, jsem s ním teď spokojená. Uvažuji, že o něm udělám recenzi, tak kdyžtak pište dolů, jestli byste jí chtěli.
Pokusím se sem znovu přidávat články a doufám, že mě to jen tak nepustí.
Your Date tree