Srpen 2013

Od dětí

27. srpna 2013 v 19:58 | Date tree |  Povídky
Jak už jsem zde nadhodila, byla jsem na táboře, kde děti plnili tzv. questy. Já byla 'zadavatelkou' u fantazie, kde každý den byl jiný úkol. Ráda bych vám zde představila některé práce, kdy měli za úkol napsat příběh ze slov, které jsme jim zadali. Slova byla vždy podle věkové kategorie. Měli to hotové cca za 10-15 minut. Doufám, že se budou práce líbit :)

Slova: robot, kolo, strom, hra, objímající (věk. kategorie 12-15)
Byl malý robot, který se učil jezdit na kole. Vůbec se mu to nedařilo. Jednoho dne se měl zúčastnit hry, zvané triatlon. Na tuto hru se měl dostavit na kole. Jak se tak rozjel ze svého domečku, který stál na kopci sladkostí a vypadal jako muffin, kolo se mu tak rozjelo, že narazil přímo do stromu a rozplácl se na něj. Ostatní kamarádi chodili okolo a smíli se mu při pohledu, jak ten strom objímá. Nakonec skončil v nemocnici pro roboty a tam potkal kamarády, kteří měli stejný problém a zkamarádil se s nimi.

Slova: bum, doma, koulet, škola, přesně, solit, karta (věk. kategorie 15+)

(- egoistický autor psal o sobě) Malinký Kryštůfek byl doma, zatím co škola byla zavřená. Už 2 dny sněží a děti by se neměly jak dostat do školy. Kryštůfek byl vybrán do Elity vyvolených, kteří zachrání situaci. Děti byly vybrány na určité práce, například shazovat sníh, odhrnovat, solit a nebo lámat krápníky. (myšleny rampouchy) Každý si vybral kartu a ta se pak losovala. Vybírala se Karta na solení. Já si vybral Eso a byla to výherní karta, tak jsem šel solit chodník. Musel jsem přesně pokládat zrnka soli na chodník, aby má práce byla precizní. Co se nestalu, sklouznul jsem se "BUM" zlomená noha, začal jsem se koulet a skončil jsem v nemocnici do teď!

Jednoho dne, kdy nebyla škola a všichni byli doma, se pár dětí rozhodlo koulet koulí po celém domě. Než začali, ztralili tátovu kartu na obědy. A také rozbili maminky slánku, aby už nemohla tolik solit. Jak začali, přesně v tu chvíli se něco stalo, přišlo velké BUM!...

Bylo to jen pár prací prací, pokud se líbilo a zajímaly by vás další, určitě dejte vědět a budu pokračovat :)

Your Date tree :)

A zas hned pryč

19. srpna 2013 v 23:59 | Date tree |  Diary
Ano, prázdniny mám opravdu hodně nabité a bohužel mi i přímo úměrně ubíhají. Zítra odjíždím na taneční soustředění. Jsem na to zvědavá, jelikož to jsou párové tance, jedeme tam s přítelem a tancujeme spolu ani ne půl roku. Dostali jsme se k tomu přes taneční (kde byl s pěknou krávou, ale to je zas jiný příběh), dál do pokračovaček (kam šel taky s ní) a nakonec do extra (kam šel se mnou). Nerada bych, aby se tam na nás koukali ostatní, kteří už tancují nějaký ten pátek. Najednu stranu se před nimi budu stydět, na druhou vím z vlastní zkušenosti, že když tancuju vedle někoho zkušenějšího, popohání mě to dopředu a dopředu a koukám na něj, co bych mohla z lepšit a tak dále.
Každopádně vás všechny moc prosím, abyste mi drželi palce a ve zdraví jsem to tam do neděle přežila.
Až se vrátím, budou tu dětské výtvory z tábora, knížky a snad už i autogramy (ty mi ale dávají pořádně zabrat!)

Tak se mějte famfárově! :)
Your Date tree :)

Zpátky z dalšího tábora

17. srpna 2013 v 9:51 | Date tree |  Diary
Zdravím :)

Jsem tu zpátky z již druhého tábora, kde jsem si to strašně moc užila, 12 dní uteklo jako voda a nechtělo se mi domů ani za nic.
Psala mi blogerka Olja:), jak jsem se dostala k tomu, být instruktorka. Pokud někdo pravidelně čtete mé články víte, že jsem byla letos na 2 táborech. K tomu prvnímu jsem se dostala přes přítele, jezdí tam celá jeho rodina, on již od dětství. Na druhý tábor jel naopak přítel se mnou a na něj jezdím pro změnu já už od dětství. Pokud ale chceš na nějaký jet, určitě stačí napsat mail/zavolat tam, kde se ti to podle stránek líbí, nebo na doporučení nějakého známého a pokud ti je 16 a mají volná místa, tak si myslím, že tě vezmou :)
Na táboře jsme měli tzv. questy, za které děti získávali zkušenosti, další levly a tím se mohli lépe vyzbrojit. Já jsem byla u fantazie a děti mi tam psaly básničky, příběhy, vyráběly z keramiky, kreslily atd. Schovala jsem si nějaké básničky a příběhy, tak pokud by někoho zajímalo, co jsou děti schopné vymyslet, napište určitě do komentářů a není problém udělat článek :)
Jinak co se týče blogu, aktivně pracuji na článkách o autogramech a mojí četbě, doufám, že se tedy máte na co těšit.

Zatím se mějte,
Your Date tree

Zpět, ale jen na chvíli

3. srpna 2013 v 11:32 | Date tree |  Diary
Táák, vrátila jsem se vám jak z tábora tak i ze Seče, kde jsem byla bezmála týden se svými přáteli.
Oboje jsem si užila, jen tábor byl krapet náročnější především díky tomu, že jsem měla nejmladší oddíl a věřte nebo ne, řešit dětské hádky je dost vyčerpávající.
Jak už nadpis napovídá, zase vás opouštím, jelikož zítra odjíždím jako instruktor na další tábor. Tam mám taky mladší děti, tak uvidíme, jak to dopadne:)
Slibovala jsem vám rubriku s recenzemi na knížky, které jsem četla. Nebojte, nezapomněla jsem na ní, už mám napsaný první článek.
Další rubriku kterou připravuji, je sbírka mých autogramů od slavných osobností. Plánuji rozřadit do různých článků například: Článek filmy > rozcestník různých filmů, pokud na nějaký kliknete, objeví se > o čem film je, moje recenze, seznam herců a po kliknutí na některého, od kterého mám podpis > jeho vlastní článek, kde bude podpis, něco o něm a jak jsem podpis získala. Je to trochu pracné, ale přijde mi to jako nejatraktivnější představení mé sbírky. Líbí se vám nápad? Bude vás to zajímat? :) Připomínky, dotazy, kritiky, rady.. hrňte to na mě :)

Zatím se mějte,
Your Date tree :)