Od dětí

27. srpna 2013 v 19:58 | Date tree |  Povídky
Jak už jsem zde nadhodila, byla jsem na táboře, kde děti plnili tzv. questy. Já byla 'zadavatelkou' u fantazie, kde každý den byl jiný úkol. Ráda bych vám zde představila některé práce, kdy měli za úkol napsat příběh ze slov, které jsme jim zadali. Slova byla vždy podle věkové kategorie. Měli to hotové cca za 10-15 minut. Doufám, že se budou práce líbit :)

Slova: robot, kolo, strom, hra, objímající (věk. kategorie 12-15)
Byl malý robot, který se učil jezdit na kole. Vůbec se mu to nedařilo. Jednoho dne se měl zúčastnit hry, zvané triatlon. Na tuto hru se měl dostavit na kole. Jak se tak rozjel ze svého domečku, který stál na kopci sladkostí a vypadal jako muffin, kolo se mu tak rozjelo, že narazil přímo do stromu a rozplácl se na něj. Ostatní kamarádi chodili okolo a smíli se mu při pohledu, jak ten strom objímá. Nakonec skončil v nemocnici pro roboty a tam potkal kamarády, kteří měli stejný problém a zkamarádil se s nimi.

Slova: bum, doma, koulet, škola, přesně, solit, karta (věk. kategorie 15+)

(- egoistický autor psal o sobě) Malinký Kryštůfek byl doma, zatím co škola byla zavřená. Už 2 dny sněží a děti by se neměly jak dostat do školy. Kryštůfek byl vybrán do Elity vyvolených, kteří zachrání situaci. Děti byly vybrány na určité práce, například shazovat sníh, odhrnovat, solit a nebo lámat krápníky. (myšleny rampouchy) Každý si vybral kartu a ta se pak losovala. Vybírala se Karta na solení. Já si vybral Eso a byla to výherní karta, tak jsem šel solit chodník. Musel jsem přesně pokládat zrnka soli na chodník, aby má práce byla precizní. Co se nestalu, sklouznul jsem se "BUM" zlomená noha, začal jsem se koulet a skončil jsem v nemocnici do teď!

Jednoho dne, kdy nebyla škola a všichni byli doma, se pár dětí rozhodlo koulet koulí po celém domě. Než začali, ztralili tátovu kartu na obědy. A také rozbili maminky slánku, aby už nemohla tolik solit. Jak začali, přesně v tu chvíli se něco stalo, přišlo velké BUM!...

Bylo to jen pár prací prací, pokud se líbilo a zajímaly by vás další, určitě dejte vědět a budu pokračovat :)

Your Date tree :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zdebra Zdebra | Web | 28. srpna 2013 v 10:46 | Reagovat

To vypadá dobře. Vybavilo se mi, jak jsme občas na základce v češtině dělali něco podobného, ale básničky.

2 Cleo Cleo | Web | 29. srpna 2013 v 8:24 | Reagovat

Ta první je fakt vtipná a ta druhá :D Mno, o tom nevím, co přesně si mám myslet. Jenom že také říkám krápníky místo rampouchy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama