Únor 2014

Více etikety pro všechny!

25. února 2014 v 22:19 | Date tree |  Diary
Zdravíčko,

musím si vám tak nějak postěžovat...
Že v kino prozvučuje chřoupání popcornu, srkání koly, či šustění sáčku jsem si už zvykla a tak nějak tam s tím už jdu. Že ale něco takového zažiji i na tak posvátném místě, jako je divadlo, to bych nečekala.

Na dnešní odpoledne jsem se nesmírně těšila. Pohodička s přítelem a poté na předplatné Východočeského divadla. Ještě víc jsem se těšila na dobrou náladu, kterou budu mít připravenou na učení do školy. Jací vedlesedící mě ale čekají, o tom se mi ani nesnilo.
Už před představením mi bylo jasné, že do divadla moc často nechodí, když si v hledišti vytáhli sáček čehosi a v klidu začali dlabat. Co mě ale trochu zarazilo bylo, že ani po začátku ho neschovali a zhruba třičtvrtě hodiny tam s tím šustili. Když skončili, začali se docela nahlas bavit, minimálně tak, že přehlušili herce na jevišti a přizvukovali hlasitým "mhm". V mezičase ještě stíhal pán škrábat paní po stehně, měla na sobě černé společenské kalhoty, tak si dokážete představit, jaký to dělalo zvuk. Zhruba posledních 20 minut představení už nedělali žádné zvukové projevy.

Ano, i na takové narazíme a jak dokážou znepříjemnit tak pohodové chvíle. Asi si říkáte, proč jsem je neupozornila. Upřímně, jednak jsem na to neměla sílu a druhak jsem čekala, jestli bude přítel gantleman a postaví se na mě.

No, a k představení? Na recenzi se můžete těšit již brzy, stejně jako na Aidu, na které jsem byla v neděli v divadle Karlín a na knížky, které mi dnes přišly a očekávám tento týden ještě další.

Ráda bych Vás ještě pozvala na mé Facebookové stránky, kam přidávám aktuální články ze všech serverů pro které píši + pozvánky na zajímavé akce od různých nakladatelství, nově vycházející tituly, či odkazy na literární soutěže.

Mějte se moc krásně a přeji, ať se s nikým takovým nesetkáte,
Date tree

Arnošt z Pardubic

22. února 2014 v 17:27 | Date tree |  Povídky
Jako každé pololetí, píšeme i tentokráte domácí slohovou práci. Vždy je to téma z právě probíhající soutěže a učitelka tam ty nejlepší vybírá. Tentokráte je téma "Nové městské báje a pověsti". Já si vybrala Arnošta z Pardubic, což je výletní loď. Budu moc ráda, když mi napíšete názor a především chyby. Upřímně, přijímám konstruktivní kritiku a doufám, že mi pomůže k tomu, abych se do užšího výběru dostala. Pohodlně se usaďte a nechtě se unášet na vlnách řeky Labe.


Books wishlist

18. února 2014 v 18:35 | Date tree |  Čtu si
Včera jsem nemohla zabrat a v hlavě se mi mísily všemožné myšlenky. Mezi nimi se rodily i knížky, které bych za tento rok ráda přečetla. "Tak proč to někam nesepsat?" řekla jsem si. Chtěla jsem Vám sem vložit jejich obrázky, ale z nějakého neznámého důvodu mi to nechce blog dovolit, tak tedy pouze seznam.Na každém konci je hezké, že něco nového začíná...

15. února 2014 v 20:40 | Date tree |  Diary
Už je to tady, konec jarních prázdnin. Sice jsem za ně nestihla vše, co jsem chtěla, ale zas tak hrozné to nebylo. Alespoň jsem si pořádně odpočala, s přítelem jsme si ho užili a jsme spokojení. Vstříc tedy do nového pololetí. Na příští týden nás čeká písemek víc než dost a zrovna z předmětů, které zrovna nemusím. Chemie, biologie... to nejsou zrovna mé silné stránky.Standardní tance

12. února 2014 v 21:40 | Date tree |  Diary
Zdravíčko,

od září jsem se pohybovala na tenkém ledu, co se týče tancování, konkrétně Latinskoamerických a Standardních tanců. Taneční parner se na mě vykašlal, že LTT tančit nechce a mě až teď napadl způsob jak s tím nepřestat - budeme tancovat Standard. S tím se pojí ovšem jeden nelehký výběr - šaty. Určitě si je nechám ušít, ale nemám žádný nápad, takže jsem koukala po internetu a nespočet šatů se mi líbilo. Jak ale vybrat ty správné? Sama bych si nejspíš jen tak neporadila, proto mě napadlo dát vám sem fotky. V anketě tedy prosím označte číslo těch, které by se vám ke mně nejvíce hodily. Do komentářů kdyžtak dávejte vlastní návrhy/některé ano, ale v jiné barvě. Ale tak tedy jdeme na to:

Dědictví aneb kurva se neříká

9. února 2014 v 23:40 | Date tree |  Recenze
Včera jsme byly s mamkou na pokračování legendárního filmu Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Přestože jsem neviděla 1. díl, nijak moc to nevadilo a ani jsem neočekávala nějaký zázrak.


Fotíte rádi?

6. února 2014 v 21:59 | Date tree
Ahojdá:)

Jak už jsem již v jednom z předchozích článků předesílala, obnovila jsem aktivitu "Fotíme na TT". Všechny informace najdete ZDE. Fantazii se meze nekladou. Nezáleží na kvalitě fotky, hlavní je dle mého originalita a většina z vás jí přímo překypuje. Téma "Dnešní svět" si myslím že je velmi dobré, sama budu přispívat.. dá se na něj vyfotit prakticky cokoli.

Zabere vám to pár chvil a mně udělá vašee účast radost! :)
Mějte se pamparádně,
Date tree

TT: Dnešní svět

3. února 2014 v 23:02 | Date tree |  Téma týdne
Kratičká povídka, úvaha, příhoda... říkejte tomu jak chcete. Vlastně se mi jen po dlouhé době zalíbilo téma týdne.
Zapojte se do Fotíme na TT :)

Bilancování nad nedávnými událostmi

2. února 2014 v 16:38 | Date tree |  Diary
Zdravíčko,

rozhlodla jsem se trochu zrekapitulovat nedávné události spojené především s blogováním.
  1. Pouštím se do výzvy, takže v příštím článku můžete očekávat některý z bodů.
  2. Po ní už mám připravenou další, do toho ještě recenze knížek a mám určitě na tři měsíce co dělat.
  3. Skvělá blogerka Pufflie se mnou udělala rozhovor. Některé otázky pro mě byly obtížné, ale snad jsem všechno zvládla a neutrhnu si ostudu.
  4. Obnovila jsem aktivitu autorského klubu Fotíme na TT, avšak na jiném blogu, který je určený přímo tématům týdne. Můžete zde sami nějaké navrhnout nebo hlasovat v anketách o příštím. Doufám, že mě v tom nenecháte a příští týden mi něco pěkného vyfotíte :)
  5. U blogerky Chica con suñeos jsem objevila článek, kde píše o přijetí mezi redaktorky a blogerky začínajícího webu. Tak jsem se podívala, zjistila, že by to bylo přesně něco pro mě, napsala do redakce mail s odkazem na můj blog a přišla mi blesková odpověď, že mne mezi sebe uvítají. Za nedhlouho tedy budu působit i tam jako blogerka a redaktorka. Vypadá to tedy, že sem budu směřovat spíše literární tvorbu a tam deníček a různé tipy. Nebojte, tenhle blog je mou srdcovou záležitostí, takže na něj rozhodně nezanevřu a určitě budu obě stránky nějakým způsobem propojovat.
  6. Zapojuji se do projektu Forum Musicum, který všem vřele doporučuji. Je to velmi kreativní činnost a člověk začne na hudbu hledět i z jiného úhlu pohledu
  7. Na facebooku mám už 5 'lajků'. Já vím, je to strašně málo, ale stejně mě to překvapilo :-D
  8. Napsala jsem registrační komentář do AK, ale co jsem tak zaslechla, než někoho vezmou, trvá to pěkně dlouho. Takže už jen čekat, čekat, čekat..
Myslím, že takhle to bude asi vše, snad jsem na nic nezapomněla. Napište mi, co je nového u vás a užijte si poslední zbytky neděle.

Your Date tree

Výzva tvůrčího psaní

1. února 2014 v 15:20 | Date tree |  30 dní
Připravuji pro vás nový projekt, tentokráte 30ti denní. Našla jsem ho čistě náhodou a řekla bych, že se k mému blogu hodí až až. Bojím se jen, že na některé nebudu moct nic vymyslet a možná to ani nebudu přát po pořadě.
Neděste se, v rubrice většina (nejspíš ani jeden) příspěvků nebude, jen v tomto článku budou odkazy na jednotlivé části a každý text bude zařazen do rubriky 'Píši si'.