10 dní

Den devátý

9. července 2013 v 18:52 | Date tree
Den devátý - dva obrázky, které vystihují tvůj život v tuto chvíli a proč.


První obrázek je barevný, chaotický, rozmanitý.. stejně, jako můj život. Odjakživa dělám ráda mnoho věcí, neomezuji se a v hlavně mám pravidelně chaos.


Druhý obrázek vyjadřuje pohodu, kterou sdílím s mým přítelem a hlavně díky němu. To právě on mi ji vnesl do života.. I když jsme mladí, dokážu si představit, že s ním strávím celý život. Možná je to naivní, ale je to můj pan Božský. Doufám, že tyhle prázdniny budou jen plné pohody a hlavně - budou nezapomenutelné!

Den osmý

9. července 2013 v 9:56 | Date tree
Dost intimní téma.. Věci, které mě vzrušují.

První místo rozhodně vyhrává jednička z matiky. To je pro mě tak nadlidský výkon, že z toho ještě 3 dny radostí nespím a chvěju se štěstím.

Druhé místo si vybojovalo už o něco intimnější a to je, když ke měkluk přijde ze zadu, obejme mě a začne mě líbat. Tenhle pocit určitě zná mnoho z nás. Ať na rty nebo na krk.. už jen to objetí je příjemné. Takový ten pocit bezpečí, ochranářské gesto. Tohle mi udělá kluk a jsem doslova jeho, na všechno zapomenu a už se vznáším na obláčku :)

A na třetím místě jsou adrenalinové zážitky. Bungee jumping, horská dráha, taková ta obří koule valící se ze svahu, či skok padákem. Jo, tohle jen vidim a už mám v břiše pocit zvedajícího se kýble, ale tak zvláštně příjemného.

A co vzrušuje vás? Komentujte, piště, kritizujte, cokoliv:)
Your Date tree

Den sedmý

7. července 2013 v 15:10 | Date tree
Čtyři věci, co mě dokážou znechutit? oukej..

Falešní lidé
O někom říkat, že ho nemám rád a pak se s ním v klídku bavit? Přes to vlak nejede...

Brouk v jídle
To už si pak nedám ani sousto..

Machrování
A že takových dneska je.. 'My jsme nejlepší' 'Koukej co mám novýho' 'Mám novýho přítele a podívej, co mi koupil'. Je supr se podělit s někým o radost, ale aby tohle byla první věta když se potkáme? Ne, díky:)

Lezení do zadku
100x za tebou člověk přijde s tou samou otázkou, jen aby se s tebou mohl bavit. Pokud se se mnou někdo chce kamarádit, nemám s tím problém, časem si k němu cestu najdu. Nepřipadám si ale jako polobůh, aby za mnou nemohl přijít a říct 'Jé ahoj, jak se máš?' .. ale musí to alespoň znít fakt upřímně..:)

Jsou to asi dost obvyklé věci, ale fakt mě dokážou znechutit..

Your Date tree

Den šestý

5. července 2013 v 11:54 | Date tree
Den šestý, aneb 5 lidí, kteří pro tebe hodně znamenají.

Mamča
- i když je to teď mezi námi všelijaké doufám, že se to brzy uklidní a budeme spolu mít zase kamarádský vztah
- za poslední měsíc se změnila k nepoznání, ale doufá, že až se neuvidíme téměř celé prázdniny, zlepší se to

Lukáš
- přítel
- to je člověk, bez kterého bych nic nedávala
- můžu se mu s čímkoli svěřit a vím, že mě nikdy nevrazí kudlu do zad
- je to ten nejhodnější kluk, kterého jsem kdy na světě potkala!

Babička
- ženská, která mě naučila číst ještě než jsem chodila do školy
- která se ke mně nikdy neotočí zády
- která se o mě starala, aby si mamka mohla odfrknout
- která pro mě každý den jezdila do školky
- je to generál a vždycky se pohádáme, ale stejně jí mám neskutečně ráda!

Aňule
- nejlepší baba ze třídy
- holka, která je nad věcí a dokáže mě uzemnit
- taková ta kamarádka na celý život:)

Baruš
- známe se od první třídy
- nejlepší holka ze základky, na kterou se můžu vždycky ve všem stoprocentně spolehnout

Bylo těžké vybrat jen 5 lidí, ale myslím, že jsem vybrala ty TOP :)

Den pátý

3. července 2013 v 12:35 | Date tree
'Šest věcí, o kterých si přeješ, abys je nikdy nebývala udělala.' to bude pro mě zřejmě hodně těžké, jelikož si stojím za tím, že vše co se mělo stát, stalo se.. Nuže dobrá, zkusím to tedy:)

1. Neměla jsem si pořizovat rybičky
Pořídila jsem si je v domění, že se o ně budu starat.. fakt jsem se o ně starala! Poté jsem odjela na 14 dní na tábor, poprosila tátu, aby mi je chodil krmit, přijedu domů a rybičky plavou břichem nahoru. Nedávno jsem myla akvárko, které bylo zanesené řasou, jelikož se táta rozhodl, že si ho vezme k sobě, když jsem je (údajně já) nechala pochcípat.. jen si ho přesunul k sobě a už ho ani nevyčistil, ani si do něj nedal rybky. S novým školním rokem si pořídím i nové rybky a vzhledem k tomu, že u nás už táta nebydlí, nemá mi je kdo zahubit.

2. Kouřit
Každý to někdy zkusí, ale osobně toho do teď lituju.

3. Jít na akci, asi před třema rokama
Nic se tam nestalo, ale znáte to.. drby jsou všude a když odmítnete kluka, který se s tím nemůže smířit, vymyslí si na vás to nejhorší.

4. Položit rozpálenej hrnec na kuchyňskou linku
Byla jsem fakt blbá, když jsem si myslela, že linka zůstane bez poskvrny!

5. Věřit někomu, koho jsem znala týden
Díky jedné paní se na naší dovolené v Egyptě stalo parádní nedorozumění a já z toho měla průšvih jako blázen. Do teď, když nad tím přemýšlím mám husí kůži.

6. Nenosit mobil v kapsách u kalhot
Už jsem takhle o 2 přišla.. stejně jsem nepoučitelná!

Den čtvrtý

1. července 2013 v 10:24 | Date tree
Čtvrtý den je ve znamení sedmi věcí, nad kterými často přemýšlím, tak se do toho hnedka dáme..:)

1. Co by, kdyby...
Určitě každý z nás někdy přemýšlí, co by se stalo, kdyby se stalo ono. Je strašná blbost nad tím přemýšlet, sama to vím, ale kolikrát si nemůžu pomoct. Poslední dobou jsem ještě ke všemu strašný pesimista, takže vždycky přemýšlím nad těmi nejhoršími variantami.

2. Učení
To je takové školní postižení. Jsou prázdniny a já stále přemýšlím nad tím, co musím všechno u mět na zítra do školy.. absurdní!

3. Budoucnost
Proválené večery, kdy nemohu usnout se neodmyslitelně vážou k přemýšlení nad budoucností. Na jednu stranu se na ní strašně těším - strávit jí s osobou, kterou nadevše miluju, mít 2 krásné, zdravé, chytré děti, vysněnou práci, peněz, abychom se nemuseli omezovat a dopřáli sobě, co nám nesplnili rodiče. Děti nerozmazlit, ale také jim dopřát podívat se do zahraničí, jet na všechny školní akce a podporovat je v koníčku, který mají rádi.

4. Můj přítel
Když s ním nejsem, přemýšlím, co právě dělá, jak se asi má a nemůžu ho dostat z hlavy. Doufám, že právě on je láskou mého života, neboť jsem se ještě s nikým necítila lépe.

5. Jaké by to bylo, narodit se v jiné rodině
Paradoxy - v bohaté, kde mi dopřejí všechno, nač si vzpomenu a budu rozmazlená vs. v chudé Africké, kde nebudu mít co do huby, ale budu neuvěřitelně pokorná, nerozmazlená, vděčná..

6. Proč se lidé chovají jako hovada?
Jdete po pravé straně přechodu, jak je to správně, proti vám jde člověk a vy - jelikož nepředpokládáte, že by někdo nedodržoval etiketu - koukáte do mobilu. Dojde ke srážce, za kterou se ještě omluvíte a on se na vás oboří, kde jste nechal oči. Nebo jiný příklad.. Představte si, že jste cizinec, přijedete do Čech a řekněme, že tento jazyk je tak těžký, že vám nepůjde úplně dokonale. Snažíte se objednat si kávu, ale komolíte to na jiná slova a místo aby vám číšník pomohl začne dělat, že vám nerozumí. Kde to žijeme?! Neříkám, že takoví jsou všichni, ale většina lidí akorát pomlouvá ostatní, je na ně zlá a místo pomoci vám raději ostatní podrazí nohy.

7. Jak se mají lidé 'tam nahoře'
nebo také.. 'Co bude po smrti?' Zemřelo mi už pár lidí, kteří mi byli velice blízcí. Odchod člověka je velká rána, kor když ho máte tak rádi. Myslíte, že na nás někde z obláčku koukají, jak si tu vedeme? Kdo ví...

Konec maličko depresivní, ale moje myšlenky poslední dobou většinou nejsou jiné, což je depresivní samo o sobě. Snad se to za prázdniny změní...

Mějte se,
Your Date tree

Den třetí

8. ledna 2013 v 19:47 | Date tree
Den třetí je ve znamení osmi způsobů jak získat moje srdce, což je pro mě trochu těžší téma jelikož to sama pořádně nevím, takže se bojím že se to zvrhne například v to, co požaduju od protějšku tak uvidíme:)

1. Umění rozesmát mě
Ten člověk mi rozhodně musí umět zlepšit i ten nejhorší den.

2. Musí vědět co mám ráda
Chápu že je to těžké, ale zrorvna u mě se to dá vypozorovat a nemám nic proti tomu když se mě na to zeptá:)

3. Nesmí se za mě stydět
To mi přijde tak nějak jako samozřejmost, přece nebudu s někým chodit když se za něj stydím, ne?

4. Musí být originální
Nesnáším stereotyp a nudu ve vztahu:)

5. Umět mě překvapit
Souvisí tak trochu s předchozím bodem.:)

6. Musí si pamatovat kdy máme výročí
Kamarádka po prázdninách přišla do školy a ukazovala nám že od přítele dostala řetízek a naušnice k výročí.. tohle opravdu nepotřebuju:) bohatě mi stačí když si vzpomene, donese mi třeba jeden tulipán který mám tak strašně ráda a ani to by nemusel.. jen chci aby ten den jsme byli spolu a užili jsme si ho:)

7. Nesmí chodit kolem horké kaše
Nechci přítele který místo slova sex začne řikat "No víš co myslim, taková ta věc, no, splynutí dvou lidí, chápeš co myslím" tohle kdyby mě začal řikat zeptám se ho jestli je normální;)

8. Upřímnost
Pokud se mu na mně něco nelíbí tak chci aby mi to řekl a já se to pokusila změnit.

Asi jsem sklouzla k tomu co jsem předpovídala, ale co.. já když začnu s někým být tak úplně moje srdce nemá, až během vztahu se začnu do něj zamilovávat a to moje srdce si získává čím dál tím víc, právě těmito osmi body:)

Den druhý

7. ledna 2013 v 19:26 | Date tree
Druhý den je ve znamení devítí faktů o sobě. Tak jdeme do toho :P

1. Miluju čokoládu
.. fakt úplně neskutečně, mohla bych jí jíst od rána do večera. Mým životním cílem je jíst stále čokoládu a nepřibírat! :D

2. Nesnášim kočky.
.. ne jako že by mi vadily, ale já se jich bojim. Jakmile nějakou vidim tak mě chytá panika. Už několikrát jsem kvůli ní nestihla autobus, jelikož mi seděla uprostřed cesty. Sice se mi na pohled moc líbí, mají moc krásná kukadla, ale jde z nich vážně strach!

3. Miluju tanec
.. samozřejmě mojí srdcovou záležitostí je jazz, ale ať už to jsou společenské, latinskoamerické, street, hip hop, scénický, limon, je to jedno. Jsem vděčná za každý den který jsem zdravá abych mohla tancovat, je to něco co mě strašně dobýjí energií:)

4. Nemám facebook
.. nedávno jsem si ho zrušila a můžu to jen a jen doporučit. Od té doby mám mnohem víc času, nikdo mě neštve, nekoukám na ty tisíce pomluv které tam lítají tam a zpět a opravdu, VŮBEC MI NECHYBÍ!:)

5. Baví mě matika
.. už jsem se setkala s mnoha lidmi kteří se mě ptali jestli jsem psychicky v pořádku:D i když mi poslední dobou vůbec nejde, fakt mě baví:P

6. Chci procestovat svět
.. strašně mě baví cestovat ale jaksi na to nejsou finanční prostředky. Byla jsem v těch klasických turistických destinacích jako Řecko, Itálie, Chorvatsko, Egypt. Za co jsem ale fakt ráda že jsem jela se školou do Skotska přes Belgii, což je město čokolády a jak jste si mohli všimnout už v prvním bodu fakt čokoládu miluju:D

7. Strašně ráda fotím
Jo, fakt mě to baví:) hrozně moc bych si jednou chtěla zařídit fotografický ateliér, klidně třeba ve svém domě z jedné místnosti, vydělat si na to pouze focením:)

8. Mým nejoblíbenějším číslem je 13
.. 13 je pro mě něčím významná. Možná tím že jí nikdo nemá rád a proto mi jí bylo líto když jsem byla mladší. Každopádně na základce jsem byla 13.ve třídním výkazu, 13.jsem skončila na biologické olympiádě, 13. jsem byla na svém prvním a posledním závodu v orienťáku a mohla bych pokračovat:) prostě už je to moje číslo:)

9. Nemám sourozence
.. a ani nevíte jak moc mě to štve! Naši nikdy další dítě nechtěli a vzhledem k tomu že teď jsou i rozvedení tak už asi spolu mít dítě nebudou. Možná i tohole je ten důvod proč chci mít jednou velkou rodinou, být bez sourozence je vážně nuda.. jak ráda bych se s někým dělila o své věci, vážně by mi to nevadilo! Není fajn být navždy jedináčkem!:(

Tak zase jste se toho o mně dozvěděli o něco víc, chci zůstat v co největší anonynimitě, proto jsem tam napsala spíše takové obecnější věci;)

Den první

6. ledna 2013 v 18:49 | Date tree
O celém projektu se můžete dočíst ZDE. Teď ale už k samotnému článku.. Den první je ve znamení deseti věcí které bych ráda řekla deseti různým lidem:) dlouho jsem o tom přemýšlela a z mnoha lidí jsem jich vybrala dejme tomu těch 10.

1. svému příteli že ho miluju

To je člověk který se ke mně nikdy neotočí zády, jak se říká "přijde když ostatní odejdou" je to úžasný člověk, jsem hrozně ráda že ho mám:) Každý den mi dodává odvahu jako nikdo že všechno zvládnu.

2. mamče že jí za všechno hrozně moc děkuju

Vychovávala mě jak nejlépe mohla, i když to často neměla lehké:)

3. své nejlepší kamarádce že i přes všechny hádky je ona ta se kterou si strašně moc rozumím

I když je někdy strašně sarkastická, odsekávačná a zpomalená tak je to jedna z nejbližších osob v mém životě.

4. Mojí učitelce ze základky ať je stále taková jaká je

Nejmilejší osoba jakou jsem kdy potkala. Jen jí vidím, mám úsměv na tváři, dobýjí jakousi energií. Je pro mě velkým vzorem.

5. Mojí bývalé trenérce ať se nám vrátí zpátky
Tančila jsem ve skvělé skupině se skvělým kolektivem. Loni nám ale trenérka oznámila že se rozhodla odstěhovat. Už půl roku jsem pořádně netančila a začíná mi to opravdu dost chybět. Kdybyste někdo věděl o nějakém tanečním semináři tak prosím dejte vědět:)

6. Mému dědovi aby tam na mě počkal a držel mi vedle sebe místo
Děda mi zemřel když mi byly tak 4 roky. Mám na něj ale jen skvělé vzpomínky a i mamka o něm mluví v nejlepším světle, o to víc je mi líto že jsem ho pořádně nepoznala. Teď nesmím zlobit abych se za ním dostala do nebe, protože tak zlatý člověk jako on jít do pekla nemohl! :P

7. Justinu Biebrovi, že ho obdivuju za to jak je silný
Nemyslete si že ho mám ráda, vážně se mi nelíbí jak zpívá a ani se mi nelíbí jeho písničky. Obdivuju ho ale že má stále sílu pokračovat dál v tom co ho baví přesto že se do něj pořád navážejí nějací lidé. Tohle už jsem totiž zažila taky a vím jak jsem z toho byla špatná.

8. Panu prezidentu Václavu Klausovi, že po amnestii se cítím mnohem bezpečněji
O jeho dokonalé amnestii, kdy 20 000 kriminálníků pustil a oni jen co vyšli ven tak dost z nich už zase pochytali a zavřeli zpátky. Opravdu, teď jen čeká kdo odkud na mě vyběhne s nožem abych mu dala peněženku..

9. Lidem v Africe aby věřili v lepší zítřky
Dobře, není to jen jeden člověk ale je to jedna věc kterou bych jim chtěla vzkázat. Jestli někdy budu mít finanční možnost, rozhodně bych si chtěla adoptovat nějaké dítě z Afriky. Na základce jsme si jednoho černouška adoptovali a na jeho první školně jsme každý přispíval 20,- což nikoho nezabilo a další roky jsme na něj dávali vytěžené peníze ze sběru papíru. Kdyby to takhle udělala každá škola tak to nikomu nic neudělá a zachrání se tak několik dětí.

10. Režiséru Madagaskaru že děkuju za prodloužení života
Napadlo mě to možná proto, že na něj zrovna koukám:D

O co go?

5. ledna 2013 v 12:07 | Date tree
ZDE jsem narazila na poněkud zajímavý projekt. Pokud se mi to povede a bude mě to bavit tak bych se poté pustila do dalšího.. ale nepředbíhejme:)

Tady jsou témata:
Den první - Deset věcí, které bys v tuto chvíli chtěla říct deseti různým lidem.
Den druhý - Devět faktů o tobě.
Den třetí - Osm způsobů, jak získat tvé srdce.
Den čtvrtý - Sedm věcí, nad kterými často přemýšlíš.
Den pátý - Šest věcí, o kterých si přeješ, abys je nikdy nebývala udělala.
Den šestý - Pět lidí, kteří pro tebe hodně znamenají (bez jakéhokoliv pořadí).
Den sedmý - Čtyři věci, co tě dokážou znechutit.
Den osmý - Tři věci, které tě vzrušují.
Den devátý - Dva obrázky, které vystihují tvůj život v tuto chvíli a proč.
Den desátý - Jedna zpověď.

Pojďte do toho taky, můžeme si navzájem porovnávat co kdo ten dne napsal a alespoň se o sobě navzájem dozvíme něco víc:)

Your Date tree

 
 

Reklama