Diary

Čtvrťáku, těš se!

31. srpna 2014 v 17:43 | Date tree
Zdravím vás všechny!

Tak jsem si dala od blogu 'menší' prázdninovou pauzu. Vím, že jsem přes ně slibovala alespoň literární soutěž, ale tak nějak se všechno sešlo a užívala jsem si víc venku než s vámi, tedy u počítače.

Musím říct, že tyhle prázdniny byly pro mne takovou školou života, co se týče lidí, vztahů a mé (doufejme) budoucí práce - učitelství.

Přestože jdu do čtvrťáku, což se pro mě rovná stresu, nedostatku spánku, kruhům pod očima a psychickému i fyzickému vyčerpání, pokusím se to tu trochu rozhýbat. Ať zápisky zoufalé maturantky, která potřebuje pár vlídných slov, recenzováním knížek (upozorňuji, že to budou především ty z povinné četby, protože bych už možná mohla začít) nebo nějakým mým literárním dílkem. Naštěstí, pro blog i pro mě, nemám pevnou brigádu, ale budu - stejně, jako loni - doučovat ty, kterým to ve škole moc nejde. Tedy, budu dělat to, co mě naplňuje a zároveň čas na učení, povinnosti a zábavu.
A víte co, já už se tam těším. Těším se, až bude všechno za mnou, především maturita, odfrknu si a řeknu "Dala jsem gympl!"

Doufám, že dneska uvidím jen články o tom, jak jste si užili prázdniny a ne o tom, jak se netěšíte do školy! Buďte pozitivní a uvidíte, že i další školní rok všichni zvládneme! :)

Vaše Date tree

Všechno rychle utíká!

2. června 2014 v 21:18 | Date tree
Zdravím,

tak jsem zpět po procestovaném květnu. Jak možná víte, byla jsem se sborem ve Švédsku a na sportovním kurzu v Itálii. Z obou cest si odvážím opravdu nezapomenutelné zážitky. Ostatně, na Kulturiu se o obou cestách objeví články, takže milovníkům cestování doporučuji si je přečíst.

(písnička, kterou nazpíval náš řidič jeepu Gianni)

Osmnáctka!

27. dubna 2014 v 17:45 | Date tree
Zdravím všechny,

tak se vám hlásí čerstvá osmnáctka. Ač jsem je slavila s kamarády už 18., včera byl ten den D. Těšila jsem se na to jak malá a žádná změna to tedy není. Teď se tedy těším na to, až budu mít řidičák, dnes bych kupříkladu mohla jet za přítelem, ale nemám se tam jak dostat - s řidičákem bych tam už mohla dávno být. Zkoušky mě čekají ve středu a dost mě děsí, že mi jízdy až dolik nejdou. Respektive, je to jako na houpačce... ze začátku mi to nešlo, nebo respektive, seděla jsem prvně v autě a to se od člověka nedají čekat zázraky. Asi po dvou jízdách mi to začalo jít, bylo to fajn a říkala jsem si, že to v pohodě dám, ale poslední tři jízdy mi to naopak nejde vůbec. Mám ještě dvě jízdy, ale obávám se, že to za ně nezvládnu. Mamka mě tedy snad naučí parkovat a trochu mě proveze po městě, abych si okoukala, kam mě může komisař zavézt. Ještě mi přítel zařídil jízdu u jednoho pána, který mu hrozně pomohl, tak doufám, že mně pomůže také. Na testy jsem už relativně naučená, ale stále opakuji, opakuji a opakuji. I přes to všechno mám nervy v kýblu. Nerada bych byla třetí, kdo neudělal jízdu a už jen to mě na tom hrozně moc znervózňuje.

Doufám, že máte lepší dny než já. Mějte se parádně,
Date tree

Swingová párty

10. dubna 2014 v 21:39 | Date tree
Před pár týdny jsme dostaly jedinečnou nabídku, abychom vystupovaly na swingovém večeru. Naše taneční skupina už sice nefunguje, ale ve třech holkách jsme natrénovaly vystoupení a šly do toho.

Velká stopa života

3. dubna 2014 v 21:57 | Date tree
Zdravím :)

V poslední době toho bylo moc a ani jsem neměla nějak nápady, co psát na blog. Kdo mě sledujete na Facebooku víte, že jsem ale nezahálela a na ostatní weby poctivě psala.

Návštěva u 'šamana'

21. března 2014 v 22:40 | Date tree
Dnes jsem si pro vás připravila článek tak trochu o mém zdravotním stavu a třeba vás to také nakopne, začít trochu více studovat své tělo, něco pro něj udělat a pozorovat maličkosti, které by mohly signalizovat budoucí vážnější problémy.

Nejvyšší čas, začít se hýbat

19. března 2014 v 20:51 | Date tree
Zdravím vás,

tak jsem si řekla, že je nejvyšší čas, začít se sebou něco dělat. Začíná už být pěkně, mám více času a blíží se nám sportovní kurz v Itálii, tak bych nerada mezi ostatními vypadala v plavkách jako pašík.
Rozhodla jsem se cvičit 30ti denní placenou výzvu a doufám, že mi pomůže kila zahodit. Dále bych ráda chodila plavat, když už máme ten předělaný plavečák, tak jsem na sebe zvědavá.

Sportu zdar! :)

Date tree

Ani den oddychu!

3. března 2014 v 17:37 | Date tree
Zdravím,

s novým pololetím začala nová kola zkoušeních a já musím hrdě prohlásit, že jsem se k tomu dokopala a všechno si teď odbývám. Především je to z toho důvodu, abych měla čas na to, co mě baví - čtení, psaní, blogování a tak dále. To tak nějak vše k mé neaktivitě, doufám, že se to brzy z lepší. Zbývají mi ještě: angličtina (nejspíš zítra), biologie, seminář (ve středu) a fyzika (ve čtvrtek). Vzhledem k tomu, že z biologie se nejspíš nikdy nenechám vyzkoušet dobrovolně, tak ta mi tam bude viset ještě pekelně dlouho :-D
Do toho samozřejmě hafo písemek, ale na to už jsem si tak nějak zvykla.

Teď už k novinkám...
  • V menu jste si mohli všimnout, že přibyla nakladatelství se kterými spolupracuji. Jedná se o čtení recenzních výtisků, jejichž hodnocení budu zveřejňovat nejčastěji zde, či na Juliette.
  • Začala jsem psát pro webový portál Kulturio, kde již brzy přibyde má recenze na muzikál Aida.
  • Jak jsem vám sem přidávala báji o Arnoštovi, tak mě paní profesorka opět nevybrala do soutěže - jaké překvapení. Nejspíš se jí nelíbí můj styl psaní, ale to je na literární tvorbě zrádné.. někomu se to líbit může, jinému ne.
  • Pravděpodobně budu fotit pro naši regionální stránku Pardubice podle vás. Záleží ještě na slovu paní šéfredaktorky.
  • Přišly mi nové pohlednice - z Německa a USA. Jak jsem se k nim dostala se Vám chystám brzy vylíčit v článku.
To bude nejspíš za uplynulý týden vše..

Já už se jdu zase ponořit do učení, tak Vám přeji, abyste měli nadcházející týden zábavnější, než já!
Date tree

Více etikety pro všechny!

25. února 2014 v 22:19 | Date tree
Zdravíčko,

musím si vám tak nějak postěžovat...
Že v kino prozvučuje chřoupání popcornu, srkání koly, či šustění sáčku jsem si už zvykla a tak nějak tam s tím už jdu. Že ale něco takového zažiji i na tak posvátném místě, jako je divadlo, to bych nečekala.

Na dnešní odpoledne jsem se nesmírně těšila. Pohodička s přítelem a poté na předplatné Východočeského divadla. Ještě víc jsem se těšila na dobrou náladu, kterou budu mít připravenou na učení do školy. Jací vedlesedící mě ale čekají, o tom se mi ani nesnilo.
Už před představením mi bylo jasné, že do divadla moc často nechodí, když si v hledišti vytáhli sáček čehosi a v klidu začali dlabat. Co mě ale trochu zarazilo bylo, že ani po začátku ho neschovali a zhruba třičtvrtě hodiny tam s tím šustili. Když skončili, začali se docela nahlas bavit, minimálně tak, že přehlušili herce na jevišti a přizvukovali hlasitým "mhm". V mezičase ještě stíhal pán škrábat paní po stehně, měla na sobě černé společenské kalhoty, tak si dokážete představit, jaký to dělalo zvuk. Zhruba posledních 20 minut představení už nedělali žádné zvukové projevy.

Ano, i na takové narazíme a jak dokážou znepříjemnit tak pohodové chvíle. Asi si říkáte, proč jsem je neupozornila. Upřímně, jednak jsem na to neměla sílu a druhak jsem čekala, jestli bude přítel gantleman a postaví se na mě.

No, a k představení? Na recenzi se můžete těšit již brzy, stejně jako na Aidu, na které jsem byla v neděli v divadle Karlín a na knížky, které mi dnes přišly a očekávám tento týden ještě další.

Ráda bych Vás ještě pozvala na mé Facebookové stránky, kam přidávám aktuální články ze všech serverů pro které píši + pozvánky na zajímavé akce od různých nakladatelství, nově vycházející tituly, či odkazy na literární soutěže.

Mějte se moc krásně a přeji, ať se s nikým takovým nesetkáte,
Date tree

Na každém konci je hezké, že něco nového začíná...

15. února 2014 v 20:40 | Date tree
Už je to tady, konec jarních prázdnin. Sice jsem za ně nestihla vše, co jsem chtěla, ale zas tak hrozné to nebylo. Alespoň jsem si pořádně odpočala, s přítelem jsme si ho užili a jsme spokojení. Vstříc tedy do nového pololetí. Na příští týden nás čeká písemek víc než dost a zrovna z předmětů, které zrovna nemusím. Chemie, biologie... to nejsou zrovna mé silné stránky.


 
 

Reklama