Povídky

Arnošt z Pardubic

22. února 2014 v 17:27 | Date tree
Jako každé pololetí, píšeme i tentokráte domácí slohovou práci. Vždy je to téma z právě probíhající soutěže a učitelka tam ty nejlepší vybírá. Tentokráte je téma "Nové městské báje a pověsti". Já si vybrala Arnošta z Pardubic, což je výletní loď. Budu moc ráda, když mi napíšete názor a především chyby. Upřímně, přijímám konstruktivní kritiku a doufám, že mi pomůže k tomu, abych se do užšího výběru dostala. Pohodlně se usaďte a nechtě se unášet na vlnách řeky Labe.

V oblacích s tím nejlepším z nejlepších

24. ledna 2014 v 8:01 | Date tree
Al* mi zadala slova: Světla, hvězda, miláček, Ježíšek, třešně. Co se týče tématu, byl to opět nápad mé 'šéfové'. Nechte se unést ještě kouskem Vánoční atmosféry.


Dál než se zdálo

17. ledna 2014 v 6:32 | Date tree

Jsem tu s první povídkou, která vzikla díky výzvě 'Slovní pomoc'. Beatricia mi zadala slova: Velkoměsto, křižovatka, auta, chodkyně, brzdy, náraz, řidič, seznámení, láska. Doufám, že nebude vadit, že jsem některá slova vyskloňovala/vyčasovala. Asi jsem vám ještě nesdělila, že píšu ve škole na literární nástěnku a naše 'šéfová' je shodou okolností moje spolužačka. Nějak jsme si psaly o tom, že nemám nápady na povídky a ona, že mi zadá téma.. "Dál než se zdálo" zněl její verdikt. Nechť se vám povídka líbí:)

Od dětí

27. srpna 2013 v 19:58 | Date tree
Jak už jsem zde nadhodila, byla jsem na táboře, kde děti plnili tzv. questy. Já byla 'zadavatelkou' u fantazie, kde každý den byl jiný úkol. Ráda bych vám zde představila některé práce, kdy měli za úkol napsat příběh ze slov, které jsme jim zadali. Slova byla vždy podle věkové kategorie. Měli to hotové cca za 10-15 minut. Doufám, že se budou práce líbit :)

Slova: robot, kolo, strom, hra, objímající (věk. kategorie 12-15)
Byl malý robot, který se učil jezdit na kole. Vůbec se mu to nedařilo. Jednoho dne se měl zúčastnit hry, zvané triatlon. Na tuto hru se měl dostavit na kole. Jak se tak rozjel ze svého domečku, který stál na kopci sladkostí a vypadal jako muffin, kolo se mu tak rozjelo, že narazil přímo do stromu a rozplácl se na něj. Ostatní kamarádi chodili okolo a smíli se mu při pohledu, jak ten strom objímá. Nakonec skončil v nemocnici pro roboty a tam potkal kamarády, kteří měli stejný problém a zkamarádil se s nimi.

Slova: bum, doma, koulet, škola, přesně, solit, karta (věk. kategorie 15+)

(- egoistický autor psal o sobě) Malinký Kryštůfek byl doma, zatím co škola byla zavřená. Už 2 dny sněží a děti by se neměly jak dostat do školy. Kryštůfek byl vybrán do Elity vyvolených, kteří zachrání situaci. Děti byly vybrány na určité práce, například shazovat sníh, odhrnovat, solit a nebo lámat krápníky. (myšleny rampouchy) Každý si vybral kartu a ta se pak losovala. Vybírala se Karta na solení. Já si vybral Eso a byla to výherní karta, tak jsem šel solit chodník. Musel jsem přesně pokládat zrnka soli na chodník, aby má práce byla precizní. Co se nestalu, sklouznul jsem se "BUM" zlomená noha, začal jsem se koulet a skončil jsem v nemocnici do teď!

Jednoho dne, kdy nebyla škola a všichni byli doma, se pár dětí rozhodlo koulet koulí po celém domě. Než začali, ztralili tátovu kartu na obědy. A také rozbili maminky slánku, aby už nemohla tolik solit. Jak začali, přesně v tu chvíli se něco stalo, přišlo velké BUM!...

Bylo to jen pár prací prací, pokud se líbilo a zajímaly by vás další, určitě dejte vědět a budu pokračovat :)

Your Date tree :)
 
 

Reklama